KAMEROVÉ SYSTÉMY

Kamerový systém tvorí dôležitú súčasť ochrany objektov a taktiež môže zaisťovať sledovanie pohybu osôb, vozidiel, prípadne sledovať a zaznamenávať rôzne technologické procesy. Môže sa skladať z mnoho druhov kamier od statických až po otočné. Systém môže pracovať v automatickom režime bez nutnosti obsluhy, alebo môže byť ovládaný ostrahou objektu.


Celý systém vám po obhliadke navrhneme tak, aby bol počet kamier dostačujúci na maximálne pokrytie sledovaných plôch. K nemu navrhneme optimálne nahrávacie zariadenie, ktoré môže byť pripojené vo vašej lokálnej sieti. Jeho veľkou výhodou je to, že po pripojení do internetovej siete vám ho nastavíme tak, aby ste mohli zábery kamier sledovať cez smartfón aj na diaľku. Takto potom môžete obraz zo zariadenia sledovať buď v reálnom čase, alebo aj nahratý záznam z archívu.

 

Naša firma vlastní Licenciu na prevádzkovanie technickej služby, ktorá je podľa nariadenia Ministerstva vnútra nevyhnutná na realizáciu zabezpečovacích zariadení. Naši technici sú pravidelne školení, kvalifikovaní a diskrétny.

 

Návrhom a realizáciám kamerového systému a zabezpečovacej techniky sa zaoberáme dlhodobo. Dbáme na to, aby montáž vykonávali kvalifikovaní a zaškolení pracovníci.

Realizujeme zákazky pre bežných koncových užívateľov, rodinné domy, obytné domy, firmy aj obce.

Nechajte si u nás vypracovať technický návrh kamerového systému. Po obhliadke objektu vám navrhneme optimálne technické riešenie.


TYPY KAMIER


 • DOME KAMERA - je určená na všestranné využitie v interiéri aj v exteriéri.  Príznačnou vlastnosťou týchto kamier je široký uhol natočenia objektívu ( 0°-355°vodorovne, 0°-90°zvislo). Kamery sú vyrábané s pevným, aj varifokálnym objektívom, s prísvitom infračerveným svetlom. Púzdro kamery je vyrobené z vysoko odolných polykarbonátov, čím dodávajú kamerám vysokú odolnosť voči nechcenému mechanickému poškodeniu (vandalizmu) a zároveň odolávajú poveternostným vplyvom okolia. Dohľad závisí od typu kamery a objektívu, je rádovo niekoľko desiatok metrov, prísvit v noci cca 30m. Uhol záberu týchto kamier je približne od 55° - 106°.


 • BULLET KAMERA - nazývaná aj tubusová, je určená na použitie hlavne v exteriéri. Tieto kamery sa vyrábajú so širokým rozpätím záberu, s dlhým dosvitom v tme (až 80m).
  Kamery sú v púzdre z vysoko odolného plastu, alebo v kovovom púzdre (podľa typu kamery). Využívajú sa v priestoroch, kde je kladený dôraz na vysokú kvalitu záznamu, dobrú čitateľnosť detailov. V prevažnej miere sa dodávajú na sledovanie verejných priestranstiev v meste, obci, na parkoviskách, sledovanie veľkých priestorov  v objektoch a pod. Uhol záberu týchto kamier je približne od 55° - 106°.


 • CUBE KAMERA (BOXOVÁ) - Tieto kamery sú určené len na vnútorné použitie, sú v plastovom prevedení. Vzhľadom na to, že používajú objektívy ako dome kamery je obraz u týchto kamier veľmi kvalitný. Ich ďalšou výhodou je, že majú zabudovaný mikrofón a reproduktor, čo umožňuje užívateľovi obojsmerne komunikovať. Môžeme teda vidieť, ale aj počuť všetko, čo sa deje v sledovanom objekte a zároveň komunikovať s každým, kto sa nachádza v blízkosti kamery. Uhol záberu týchto kamier je približne 98°. Vzhľadom na cielené využitie v malých vnútorných priestoroch je nočný prísvit okolo 10m.


 • PTZ KAMERA - (Pan Tilt Zoom) je digitálna kamera vybavená elektronicky riadeným mechanizmom, ktorý jej umožňuje otáčanie a nakláňanie 360 stupňov okolo vlastnej osi vodorovne a 93 stupňov zvisle. V prípade kamier s varifokálnym objektívom je možné ovládať aj optický zoom kamery (približovanie) bez straty kvality obrazu. Sú to kamery určené prevažne pre profesionálne využitie v strážených objektoch so strážnou službou. Umiestnenie PTZ IP kamery je vhodné hlavne na roh budovy, kde môže kamera monitorovať viac smerov.

VÝHODY:

 • jednou kamerou dokážeme monitorovať veľký priestor (viete tak nahradiť viacero kamier)
 • infra prísvit zvyčajne 60m a viac
 • ovládanie PTZ klávesnicou, joystickom, PC myšou
 • optický zoom (v prípade alarmu možnosť zadefinovať pohyb a zoom kamery)
 • inteligentné IP PTZ kamery s detekciou pohybu

NEVÝHODY:

 • môže sa stať, že nebude záznam z udalosti ktorú by ste si želali mať zaznamenanú, pretože PTZ kamera bola práve otočená iným smerom,
 • vyššia cena oproti statickej kamere

UMIESTNENIE:

 • monitorovanie veľkých plôch SBS haly, exteriér, štadióny, parky, obchodné centrá, predajne, parkoviská a pod.

NVR REKORDÉRY
Sieťové bezpečnostné videorekordéry NVR (Network Video Recorder) záznamenávajú obraz z IP-kamier. Sieťové bezpečnostné videorekordéry NVR sa dodávajú pre rôzny počet pripojených IP-kamier, napr. pre 4, 8, 16, 24, 32, 48 a 64 IP-kamier. Tieto videorekordéry majú integrované bezpečnostné a alarmové funkcie. Sieťové videorekordéry NVR zaznamenávajú digitálny obraz na pevné disky HDD.

Súvisiaci obrázok