Rastúci počet vlámaní a násilných trestných činov vyvoláva potrebu lepšie zaistiť bezpečnosť a ochranu pred týmito hrozbami. Navrhneme a zrealizujeme vám kompletný systém zabezpečenia vyspelou technikou najnovších trendov v tejto oblasti, ktorá zaručuje vysokú stupeň zabezpečenia osôb a majetku, nenáročnú montáž a hlavne jednoduchú obsluhu pre užívateľa. Zabezpečíme vám byt, kancelárie, garáže, dielne, domy, chaty alebo obchod bezpečnostnými kamerami alebo senzormi s vysokou citlivosťou a elimináciou falošných poplachov. Radi vám pomôžeme pri výbere systému pre zabezpečenie vášho objektu.

 

 

ZABEZPEČOVACIE SYSTÉMY – ALARMY

Základnou časťou elektronického zabezpečovacieho systému (ďalej len EZS) je ústredňa, v ktorej sú sústredené všetky dôležité funkcie systému. Obsahuje záložný akumulátor, ktorý zaisťuje funkčnosť aj pri výpadku elektriny a taktiež komunikátor, ktorý Vás, prípadne strážnu službu informuje o tom, čo sa v objekte deje. Systém ovládate pomocou klávesnice a naopak, ak Vás systém potrebuje o čomkoľvek informovať, signalizuje to na klávesnici, alebo vypíše text na jej displeji. Chránený priestor sledujú rôzne detektory, ktoré reagujú na pohyb, otvorenie dverí a okien, na dym, únik plynu dokonca ja na zaplavenie objektu vodou. Poplach môžete vyvolať aj tiesňovým tlačidlom. Zabezpečovací systém dokáže ohlásiť udalosti na Váš mobilný telefón, alebo ohlásiť udalosť na pult centralizovanej ochrany PCO strážnej služby, ktorá zaistí zásah školenej zásahovej jednotky. Systém tiež dokáže odradiť nežiaduceho návštevníka sirénou, ktorá upozorní okolie na nebezpečenstvo. 

Zabezpečovací systém Jablotron získal na výstave AMPER hlavnú cenu výstavy. Ide o prestížne ocenenie vzhľadom na medzinárodnú elektrotechnickú výstavu a silnú konkurenciu. Ide o jedno z ďalších významných ocenení, ktoré tento systém získal za svoje vlastnosti.

Po dôkladnej obhliadke objektu a dohode s Vami Vám navrhneme optimálne riešenie zabezpečenia celého objektu, alebo jeho časti, ako aj predbežný rozpočet nákladov. Mimo štandardných zabezpečovacích prvkov dokážeme navrhnúť celkový regulačný systém, diaľkový systém kontroly a ovládania jednotlivých zariadení Vašej firmy, domácnosti, chaty, garáže a iných častí objektu.

Zabezpečovací systém JABLOTRON je rokmi vyskúšaný zabezpečovací systém, na ktorý sa môžete spoľahnúť, ale tiež pohodlne ovládať domácnosť. Je to preverený bezdrôtový systém, ktorý je vhodný na ochranu objektov. Od obytných priestorov, obchodov, kancelárií, skladov až po dielne a pod. Môže hlásiť vlámanie, požiar, zdravotné ťažkosti, prepadnutie a prípadne ďalšie riziká. O všetkom, čo sa vo Vašej domácnosti alebo firme deje, máte neustále prehľad prostredníctvom svojho mobilu alebo internetu. Jeho inštalácia je naviac šetrná k objektu aj peňaženke.

Systém je homologovaný a certifikovaný štátnou skúšobňou, čo je nevyhnutnou podmienkou poistenia Vášho objektu ktoroukoľvek poisťovňou. 

Sme držiteľmi certifikátu spoločnosti Jablotron Slovakia, s.r.o., vďaka ktorému máte od nás zaručenú odbornú montáž a servisnú údržbu celého zabezpečovacieho systému.


 

 

Ústredňa

Základom systému je ústredňa, ktorá má drôtové vstupy. Túto elektroniku možno doplniť o ďalšie rozširujúce moduly. Napríklad rádiový modul, pomocou ktorého je možné do ústredne naučiť ďalšie bezdrôtové periférie. Vo veľkej skrinke má zabudovaný výkonný zdroj a priestor až pre 18Ah zálohovací akumulátor. Pre bezdrôtovú komunikáciu používa ústredňa spoľahlivý komunikačný protokol v pásme 868 MHz. Maximálna ochrana bezdrôtovej komunikácie je zabezpečená použitím technológie plávajúceho kódovania a digitálnym prenosom. Chránené sú aj dôležité funkcie systému.

.

 

Senzory a detektory

Detektory sú neoddeliteľnou výbavou k ochrane vášho majetku a potrebným rozšírením ústrední. Pre detekciu zlodeja v dome a jeho okolia slúžia detektory pohybu a plášťové detektory. PIR detektor pohybu osôb je určený pre priestorovú ochranu objektov. Spracováva signál násobnej analýzy a tým sa dosahuje vynikajúca citlivosť a odolnosť voči falošným poplachom. Pre zvýšenie ochrany sú tu environmentálne detektory, ktoré zaznamenávajú dym, CO2, prípadne záplavové detektory. V detektore je možné vymeniť šošovku za verziu pre dlhé chodby, alebo za verziu s voľnou zónou pri podlahe pre pohyb domácich zvierat.

 

Sirény, hlásiče GSM

Sirény slúžia na signalizáciu poplachu vo vonkajšom, ale aj vnútornom prostredí. Sirény sú vybavené sabotážnymi senzormi, komunikujú aj bezdrôtovo protokolom Jablotron. Sú napájané priamo z ústredne, alebo lítiovou batériou. Pri bezdrôtových sirénach systém ústredne kontroluje stav batérie a ak sa priblíži jej vybitie, informuje užívateľa, alebo technika. Siréna je pritom aj naďalej funkčná. Malé interiérové sirény - signalizátory možno použiť ako sirénu, zvonček, signalizátor aktivácie detektora (otvorenie dverí, pohyb osôb a pod.), alebo ako jednoduchý minialarm.